Потужність чисельно дорівнює добутку струму, що протікає через навантаження, і прикладеного до неї напруги. Щоб перевести Ват в Ампери, знадобиться формула: I = P / U, де I – це сила струму в амперах; P – потужність у ватах; U – напруга у вольтах.
Витрата е/е визначається величиною Кіловатт–година (кВт–год), який чисельно дорівнює енергії, що споживається пристроєм потужністю 1 кВт протягом 1 години, як наслідок, 1 кВт–год = 1000 Вт × 3600 с = 3600 кДж. Відповідно, якщо пристрій потужністю 1 кВт працює протягом 10 годин, то його споживання дорівнюватиме 10 кВт–год.
кВт характеризує активну споживану електричну потужність, що має прийняте літерне позначення P: це геометрична різниця повної та реактивної потужності, що знаходиться зі співвідношення: P = S * cos (ф). Говорячи мовою споживача: кВт – нетто (корисна потужність), а к брутто (повна потужність).
1 кВт⋅год = 10³ Вт × 3600 с = 3,6 МДж. Приклад: Електрична плита потужністю 2 кВт за 15 хвилин споживає з електромережі та перетворює на тепло електроенергію, що дорівнює 2 кВт × 0,25 год = 0,5 кВт⋅год. Єдине правильне написання — «кВт⋅ч» (потужність, помножена на якийсь час) або «кіловатт-година».